Уулвърхемптън победи като домакин Челси с 2:1 в мач от 18-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Марио Лемина в 51-ата минута, след асистенция на Пабло Сарабия, и резервата Мат Дохърти в третата минута на добавеното време на мача вкараха головете за домакините на "Молиню Стейдиъм“  в Уулвърхемптън.

Кристофър Нкунку в 6-ата минута на продължението на двубоя върна един гол за крайното 1:2 за Уулвърхемптън.

Тимът на Челси имаше превъзходство, но така и не успя да стигне до гол.

Върхът на безсилието в атака на гостите бе в 32-ата минута, когато трима играчи на Челси изскочиха сами срещу вратаря на Уулвърхемптън, но Рахим Стърлинг не подаде на съотборниците си, които бяха на празна врата, а предпочете да стреля сам в стража на Жозе Са.

До почивката домакините нямаха точен удар към вратата на Челси, но през втората част вдигнаха оборотите и успяха да стигнат по победния гол.

След 6-ия си успех за сезона Уулвърхемптън се изкачи до 11-ото място в класирането, като се изравни с 10-ия Челси. Със същия актив е и 12-ия Борнемут.

Тимът на Челси регистрира 8-ата си загуба за сезона.

В следващия си мач, на 27 декември, Челси приема Кристъл Палас. Уулвърхемптън гостува същия ден на Брентфорд.