Нюкасъл и Лутън Таун завършиха наравно 4:4 в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят предложи много емоции и драматични обрати.

Шон Лонгстаф (7' и 23') се разписа на два пъти през първата част, като между головете Габриел Ошо (21') беше изравнил. Рос Баркли пък възстанови паритета за 2:2 в 40-ата минута.

След почивката Лутън удари на два пъти в рамките на три минути чрез Карлтън Морис (59') от дузпа и Бам Адебайо (62').

Новата порция от две попадения в рамките на малко време дойде от чудесна комбинация на Бруно Гимараеш за Киърън Трипиър в 67-ата минута и финалното 4:4 от Харви Барнс в 73-ата минута.

С ремито Нюкасъл остава девети, като има актив от 33 точки. Лутън Таун е на 16-а позиция с 20 пункта.