Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 2:2 в 214-то дерби на Англия от 31-ия кръг на Премиър лийг. То се изигра на стадион "Олд Трафорд".

Колумбийското крило на гостите Луис Диас откри в 23-та минута, благодарение на подаване от уругваеца Дарвин Нунес. Португалският плеймейкър Бруно Фернандеш изравни в 50-та, а 18-годишният английски национал Коби Мейну даде преднина на "червените дяволи" в 67-та, когато бе намерен от десния бек Аарън Уан-Бисака. Именно той извърши нарушение в наказателното поле, за което мърсисайдци получиха дузпа. Тя бе вкарана от египетския национал Мохамед Салах в 84-та минута.

Манчестър Юнайтед е 6-и във временното подреждане с 49 точки. Ливърпул е втори със 71 точки. Толкова има и първият Арсенал, който е с по-добра голова разлика.

През зимата на 17 декември от 17-ия кръг не паднаха голове на "Анфийлд". Преди 3 седмици двата отбора отново се изправиха един срещу друг, но в 1/4-финалите за ФА Къп на "Олд Трафорд" и Юнайтед победи с 4:3 след продължения.