Манчестър Юнайтед победи като домакин опашкаря Шефилд Юнайтед с 4:2 в двубой от 29-ия кръг във Висшата лига на Англия.

"Червените дяволи“ на два пъти трябваше да догонват в резултата, на успяха да измъкнат всичко от двубоя.

Джейдън Богъл даде предимство на гостите от Шефилд в 35-ата минута.

7 минути по-късно вечно критикуваният Хари Магуайър възстанови равенството след асистенция на Алехандро Гарначо.

В началото на втората част Шефилд Юнайтед отново дръпна в резултата, след като преминалият през Блекбърн чилиец Бен Бреретон Диас в 50-ата минута вкара за 1:2.

В 61-ата минута Бруно Фернандеш от дузпа възстанови отново равенството.

Португалецът вкара втория си гол в мача в 81-ата минута, след като се възползва по най-добрия начин от асистенция на тийнеджъра Коби Мейну за 3:2.

Крайното 4:2 оформи Расмус Хойлунд след подаване на Фернандеш.

След 16-ата си победа за сезона Манчестър Юнайтед е на 6-ата позиция в класирането, на 7 точки зад 5-ия Тотнъм, но и с мач повече.

Шефилд Юнайтед регистрира трета поредна загуба и четвърта в последните си пет мача, като е на последното място в класирането