Арсенал победи Ливърпул с 3:1 като домакин в дербито от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Това беше едва второ поражение за "мърсисайдци" през сезона в Премиърлийг.

Мачът се игра на стадион "Емирейтс" в Лондон.

Букайо Сака откри резултата в 14-ата минута, а "мърсисайдци" изравниха в продължението на първата част чрез автогол на Габриел Магаляеш след груба грешка на Уилям Салиба от домакините. Попадението дойде след като удар на Луис Диас се отби в дясната ръка на бразилеца и влезе във вратата.

Габриел Мартинели покачи на 2:1 в 67-ата минута.

Леандро Тросар подсигури трите точки за "артилеристите" с попадение във 2-ата минута на добавеното от съдията продължение на срещата.

В 88-ата минута отборът на Юрген Клоп остана с човек по-малко, защото Ибрахима Контане получи втори жълт, респективно червен картон, и беше принуден да напусне терена.

С успеха Арсенал завърза още поведе интригата за титлата в Англия. Тимът на Микел Артета излезе на втора позиция с актив от 49 точки - на 2 за Ливърпул, който спира серия от 4 поредни победи.

Третият и настоящ шампион на Англия - Манчестър Сити има 46, но и 2 мача по-малко.