Бърнли и Лутън завършиха 1:1 в първия мач от 21-ия кръг на Премиър лийг. Мачът се проведе на стадион "Търф Муур".

Швейцарският полузащитник Зеки Амдуни откри за домакините в 36-та минута. Равенството донесе 28-годишният нападател Карлтън Морис в третата минута от добавеното време на втората част.

Новакът Бърнли остава на предпоследната 19-а позиция с 12 точки. Дебютантът Лутън е с 18-и с 16, но остава зад 17-ия Евертън, който също е с 16, но има по-добра голова разлика.

Гостите остават без победа над днешния си съперник вече 24 години. За последно "шапкарите" спечелиха на 7 март 2000 година с 2:0 именно навън. Оттогава последваха двубои в Лига 1, Чемпиъншип и Премиър лийг. 4 от тях бяха за Бърнли, а останалите 3 завършиха наравно.