Ливърпул спечели гостуването си на Брентфорд с 4:1 в първи мач от 25 кръг на английската Висша лига.

Наставникът на "мърсисайдци" Юрген Клоп със сигурност няма да иска да запомни двубоя на "Брентфорд Комюнити Стейдиъм", защото направи три принудителни смени до началото на втората част. През първото полувреме терена напуснаха Къртис Джоунс и Диого Жота, а в самото начало на вторите 45 минути Дарвин Нунес също бе заменен.

"Червените" откриха резултата в 35' с гол на уругвайския нападател Нунес след асистенция на Жота. Алексис Мак Алистър удвои преднината на гостите в 55' след голово подаване на завърналия се след контузия Мохамед Салах. Именно египетското крило покачи на 3:0 в 68' след асистенция на Уатаро Ендо.

Айвън Тони върна един гол за "пчеличките" в 75', а крайният резултат оформи резервата Коди Гакпо в 86' след подаване на Луис Диас.

Ливърпул остава едноличен лидер в класирането с 57 точки и с два мача повече от преследвача си Манчестър Сити, докато играчите на Томас Франк са 14-и с 25 точки.