Арсенал победи Борнемут с 3:0 у дома в първия съботен мач от 36-ия кръг на Премиър лийг. Той се изигра на стадион "Емирейтс".

Английското крило Букайо Сака откри в 45-та минута от наказателен удар. Белгийският флангови нападател Леандро Тросар удвои в 70-та, благодарение на асистенция от английския национал Деклан Райс. В 73-та минута Антоан Семеньо вкара за "черешките", но попадението бе отменено с ВАР заради нарушение на Доминик Соланке срещу вратаря Давид Рая. Деклан Райс оформи крайния резултат в седмата минута от добавеното време, когато бе намерен от бразилския нападател Габриел Жезус.

Арсенал остава първи с 83 точки, на 4 пред втория Манчестър Сити, който е с два двубоя по-малко. Довечера от 19:30 "гражданите" приемат Уулвърхемптън.