Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 като гост в среща от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят се игра на стадион "Тотнъм Хотспър" в Лондон. Това беше 22-и пореден двубой за тима, воден от Хосеп Гуардиола, без поражение за първенство.

Мегазвездата на "гражданите" Ерлинг Холанд отбеляза и двете попадения в мача. Той откри резултата в 51-ата минута след асистенция на Кевин де Бройне, а в 1-ата минута на добавеното време на мача покачи на 2:0 от дузпа.

С успеха Манчестър Сити събра актив от 88 точки ще решава титлата в последния кръг с домакинство на Уест Хем.

Преследвачът Арсенал има 86 точки кръг преди края.

Тотнъм се простиха с надеждата да играят следващия сезон в Шампионска лига. Официално стана ясно, че Астън Вила ще играе в групите на най-престижния европейски клубен футболен турнир.