Арсенал задържа поредицата си и "артилеристите" са непобедени от началото на сезона във Висшата лига, а в петия кръг успяха да постигнат много ценна победа. Арсенал се наложи над Евертън като гост с минималното 1:0. Това е първа победа за "артилеристите" на "Гудисън парк" от 2017 година и тя не беше лесна.

Футболистите на Микел Артета вкараха гол в 20-та минута чрез Габриел Мартинели, но той беше отменен заради засада. Малко след това бразилецът беше заменен принудително и на негово място се появи Леандро Тросар.

Именно белгиецът беше герой за Арсенал с победното си попадение, което падна в 69-та минута и дойде след асистенция на Сака.

Арсенал е един от четирите отбора във Висшата лига без загуба след пет кръга, а Евертън е на другия край на таблицата и е сред тези, които имат по 4 поражения от началото на кампанията.