Лудогорец победи Локомотив София с разгромното 6:0 в двубой от 25-ия кръг на Първа лига, игран на "Хювефарма Арена".

Квадво Дуа даде аванс за разградчани още във втората минута, а в 38-мата Ивайло Чочев удвои. В края на полувремето Бърнард Текпетей (43') също се разписа. След почивката Дуа (53') и Руан Секо (57') направиха резултата още по-изразителен, а Аслак Фон Витри (88') сложи точка на спора.

В 47-ата минута се стигна до тежък инцидент с вратаря на "червено-черните" Александър Любенов, който се сблъска с Дуа и си глътна езика, като той изпадна в безсъзнание. Нападателят на Лудогорец удари стража с коляно в главата и от нея рукна кръв. Медицинските щабове на двата тима се намесиха бързо, като успяха да помогнат на Любенов, който си глътна езика.

Така Лудогорец събра 57 точки на първото място във временното класиране, докато столичните "железничари“ са 12-и с 25 точки в актива си.