Ботев Враца приема Локомотив София в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" започва в 13:00 часа.

Днешните домакини имат незавидните 11 загуби от началото на сезона. Пет от тях са у дома, а тимът спечели на два пъти на собствен терен. В предишния кръг врачани гостуваха на Етър и отстъпиха с 1:2 макар и да поведоха още в петата минута.

В средата на миналата седмица Ботев отстрани Септември София за Купа на България след 3:3 в редовното време, 5:5 след продължения и победа на дузпи.

Локомотив София също се класира за следващата фаза на въпросния турнир, но срещата за тима бе преди почти три седмици. Двубоят със Спартак Плевен бе част от четири поредни мача без допуснат гол от "Железничарите“ и съответно липса на поражение. В последния кръг от Първа Лига обаче Локомотив София се сгромоляса и допусна разгром с 0:6 на терена на Ботев Пловдив.