Арда приема Пирин Благоевград в двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Срещата на "Арена Арда" започва в 15:00 часа.

Слабите резултати на Александър Тунчев, в първите мачове от новата година, доведоха до треньорска рокада. Николай Киров вече успя да дебютира повторно при кърджалии, но за Купа на България.

В сряда тимът не успя да отправят точен удар на "Васил Левски" в София и напълно логично загуби от ЦСКА, но пък със само 0:1. В двете си шампионатни срещи през февруари пък Арда изгуби от Локомотив Пловдив и Левски.

В предния кръг Пирин успя да победи Ботев Враца с 2:1 в битката за оцеляване межу двата отбора на опашката в класирането.

Пирин също бе част от четвъртфиналите в турнирната надпревара на страната. Съдбата на "орлетата" бе подобна, макар и те да отстъпиха малко по-трудно. Пирин загуби с 1:2 гостуването си на Хебър в Пазарджик.