Локомотив Пловдив победи Левски с 2:1 в дербито от четвъртия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в "Лаута". Успехът остави тима на Александър Томаш на върха в класирането с актив от 10 точки.

Голмайсторите за домакините бяха Джовани още в осмата минута и Георги Минчев само пет преди края на първото полувреме. След малко повече от половин час игра Рикардиньо вкара единствения гол за Левски.

Бразилецът в атаката на Левски беше сред футболистите с най-много пропуски за Левски, а ключови намеси на Динко Хуркач оставиха резултата през второто полувреме непроменен.

За треньора на Левски Николай Костов голям проблем с оглед на предстоящия първи мач от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите е евентуалното отсъствие на титулярния десен бранител Жереми Петрис, който напусна с контузия още след три минути игра.