Френският футболист на Берое Вини Трибуле, който премина в състава на Берое в края на календарната 2022 година, реализира победното попадение за тимът от Стара загора, с което Берое спечели домакинството си на Арда с 1:0.

След успеха си във втория кръг на Първа лига и победата на старта като гост на Пирин Благоевград, Берое има пълен актив от 6 точки.

След като вкара двата гола в първия кръг, Вини Трибуле донесе успеха срещу Арда, разписвайки се при контраатака още в 8-та минута. Нападателят вече има на сметката си три гола от началото на шампионата, с което френският нападател изравни рекорда си от 15-те си мача през миналия сезон. Берое и ЦСКА 1948 са единствените в Първа лига с пълен актив от точки след два мача.

Арда няма да играе мача си към момента с тима на Атанас Рибарски, така че ще трябва да чака до четвъртия кръг, за да опита да постигне първа победа в шампионата.