Ботев стартира пролетния дял на шампионата с поражение. "Канарчетата" отстъпиха с 1:2 от Крумовград на базата в "Коматево", предаде репортер на "Фокус".

Двубоят стартира с голяма опасност пред вратата на Ботев, но острото центриране бе избито от бранител.

В 6 минута Александър Колев вкара един от головете на сезона. Бившият играч на "канарчетата" простреля Игонен с мощен удар от средна дистанция, като топката първо се отклони от гредата.

Последва натиск на ботевистите, а в 9 минута удар на Минков се спря в страничната греда.

2 минути по-късно Николов засече с глава, а Георгиев улови.

В 24-ата минута вратарят на "сините" фаулира Николов в наказателното поле, а от последвалата дузпа голаджията изравни - 1:1.

В 37 минута бившият играч на Хебър бе близо до втори гол, но от чиста позиция стреля в аут.

След почивката играта бе много равностойна, като головите положения бяха рядкост.

В 66 минута гол на "канарчетата" бе отменен заради засада.

Десет минути по-късно ситуацията се повтори и Секулич прати топката в мрежата, но отново бе маркирана засада.

В 80 минута диагонален удар на Укаки бе спасен от Георгиев.

В 85 минута след кратко разбъркване играч на символичните домакини копна топката над Игонен, като само отличната изява на Ивелин Попов, който изби от голлинията, предотврати сигурен гол.

Истинската драма настъпи в последната минута. Удар към вратата на Ботев беше спрян с ръка от Мертенс, а Кабаков отсъди дузпа и изгони халфа.

Последва кратко разглеждане на ситуацията и решението бе потвърдено. От бялата точка Александър Колев реализира втория си гол.