Отборът на Арда (Кърджали) стартира с победа в контролите от лятната си подготовка.

В първата си проверка избраниците на треньора Александър Тунчев победиха Марица (Пловдив) с 3:1. Двубоят се изигра на стадион "Хасан Семерджи“ в Момчилград.

Тимът на Марица първи стигна до гол в мача, като Апостолов откри още в 5-ата минута.

Радослав Цонев сложи началото на обрата с гол в 22-ата минута. В началото на втората част Арда стигна до крайното 3:1 след бързи попадения на появилите се на почивката Бубакар Тунгара в 50-ата и Иван Коконов в 51-ата минута.

В ролята на съдия на мача влезе треньорът на Арда Александър Тунчев. Това се наложи, след като от Съдийската комисия в Пловдив не изпратиха рефери за този двубой, въпреки, че бяха уведомени предварително.

Отборът на Арда заминава на 25 юни за Боровец, където ще остане до 8 юли. За там са предвидени контролни срещи с ЦСКА 1948 II, Локомотив (София), Пирин (Благоевград) и Хебър.

Александър Тунчев започна мача с: Дичевски, Стоев, Крачунов, Хюсеинов, Лозев, Дюлгеров, Ради Цонев, Ковачев, С. Петков, Тилев и Боруков.