Хебър Пазарджик победи Етър с 5:2 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Георги Николов изведе гостите напред в резултата още в четвъртата минута, но в 12-ата Ивайло Димитров възстанови равенството. След половин час игра "виолетовите“ поведоха, благодарение на Шахредин Букхолда, но в добавеното време на първата част Николов се разписа за втори път.

През второто полувреме три безответни гола на Николас Пенев, Ангел Бастунов и Роберт Мазан допринесоха за изразителната победа на Хебър. В края на двубоя гостите останаха с човек по-малко, след като Георги Николов получи директен червен картон.

Така Светослав Петров дебютира начело на Етър със загуба. "Виолетовите“ са последни с 4 точки. Хебър е с актив от 16 и към момента заема деветата позиция.