Левски победи с минималното 1:0 Лудогорец на стадион "Георги Аспарухов" в последния си мач за сезона, който е част от 35-ия кръг на първата шестица в Първа лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Фабио Лима. Бразилецът успя да се разпише в 48-ата минута.

В заключителните секунди на 13-ата минута Николай Михайлов бе заменен по план от Пламен Андреев. Двата отбора направиха шпалир, а феновете скандираха името му, а той даде капитанската лента на Вандерсон Цунами и подобаващо бе изпратен в последния си мач с екипа на "сините". В края на мача 26-кратните шампиони останаха с човек по-малко, след като Асен Чандъров получи директен червен картон в 84-ата минута. Срещата бе последна и за треньора Николай Костов, който вероятно ще бъде заменен от Станислав Генчев.

Така Левски завършва сезона на четвъртото място в класирането на първенството с актив от 64 точки, с три по-малко от третия ЦСКА. Лудогорец приключва шампионската си кампания с 82 точки.