Лудогорец спечели гостуването си на Ботев (Враца) с 5:0 в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев"

Разградчани поведоха в резултата още в началото на срещата, след като новото попълнение на тима Руан Секо (6') успя да се разпише. След гола домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като Брайън Мендоса получи втори жълт картон в 36-ата минута.

Това до голяма степен предначерта развоя на мача и гостите нанизаха още четири гола през втората част. Точни за "зелените" бяха Сон (48'), Педро Нареси (62'), Аслак Фон Витри (65') и 0:5 Кирил Десподов (72').

Така след три изиграни мача Лудогорец застана на третата позиция във временното класиране с актив от 6 точки, колкото имат и ЦСКА 1948, Берое и Левски, които са с по-лоша голова разлика. Ботев (Враца) е на 13-а позиция с 3 пункта.