Локомотив Пловдив приключи с минимална победа контролните срещи от зимната подготовка. "Черно-белите" надиграха последния във временното класиране в Първа лига - Етър, с 1:0. Спарингът се проведе на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Бабакар Дион (19) се разписа за пловдивчани, а неофициален дебют направи новото попълнение Мичи Нтело.

Това бе шести приятелски мач за възпитаниците на треньора Александър Томаш преди подновяването на шампионата. Преди това те записаха 3 победи - срещу дублиращия си отбор (2:1), ЦСКА 1948 (2:1) и Пирин (1:0), както и две поражения - от Берое (2:3) и Марица (0:2).

Още във втората минута можеше да се стигне до гол, но капитанът на Локомотив Димитър Илиев разтресе напречната греда с изстрел от наказателното поле.

Малко след това Евандро центрира от фаул в пеналта, където Хорхе Сегура засече топката, но на сантиметри в аут.

Резултатът бе открит в 19-ата минута. Бабакар Дион прати топката в мрежата след прехвърлящ удар - 1:0.

В началото на второто полувреме десният бек Оливер Камдем опита шут от дистанция, но в аут. В 59-ата минута нов шанс се откри пред голмайстора Бабакар Дион. Белгиецът беше близо до удвояване на резултата, но защитник на Етър се намеси и изчисти топката.

Пет минути по-късно гредата помогна на Локомотив след изстрел на футболист от Етър от далечно разстояние.

В 71-ата минута "смърфовете" пратиха топката в мрежата на "болярите", но попадението бе отменено заради засада.