Отборът на Локомотив Пловдив продължи страхотната си серия в шампионата и написа нова страница в 97-годишната си история, предаде репортер на "Фокус". Черно-белите отново зарадваха своите привърженици, след като победиха новака Крумовград с 4:0 в мач от 8-ия кръг на Първа лига, който се състоя на стадиона в "Лаута".

Джовани (10), Хорхе Сегура (24), Евандро (80) и Алфа Конте (90+2) се разписаха за пловдивчани, а официален дебют записа бразилският халф Лео Сена.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш постигнаха седма поредна победа и поставиха абсолютен клубен рекорд.

Досегашното най-добро постижение на Локомотив Пловдив бе 6 поредни успеха, постигано общо три пъти - сезон 2002/2003 при Димитър Димитров - Херо, шампионския сезон 2003/2004 при Едуард Ераносян и сезон 2015/2016 при Илиан Илиев.

Освен това "смърфовете" вече са с актив от 22 точки и отново се върнаха на върха в класирането.

Гостите от Крумовград първи стигнаха до чисто положение за гол още в 3-ата минута. Диего Рапосо бе изведен сам срещу Динко Хоркаш и го прехвърли, но топката излезе в аут.

В 10-ата минута обаче локомотивци откриха резултата при първия си точен удар. Това стана след самостоятелна акция на Джовани. Бразилецът пое топката на левия фланг, напредна и със страхотен шут от 20-ина метра не остави шанс на Янко Георгиев за 1:0. Това бе гол №6 за Джовани този сезон.

Четвърт час по-късно черно-белите удвоиха преднината си. При едно центриране в наказателното поле защитник на Крумовград игра с глава, но топката бе овладяна от Хорхе Сегура. Колумбийският защитник шутира с левия крак от 10-ина метра, при което Янко Георгиев се намеси доста нескопосано - 2:0. Голът бе втори за Сегура през сезона и общо трети в екипа на Локомотив.

Веднага след началото на второто полувреме Серкан Юсеин центрира от свободен удар, а Калоян Пехливанов засече с глава в мрежата. Голът за Крумовград обаче бе отменен заради засада.

В 80-ата минута Локомотив направи преднината си класическа. Димитър Илиев изведе страхотно Джовани по левия фланг. Бразилецът напредна и центрира по земя към сънародника си Евандро, който на празна врата вкара за 3:0. Това бе негов първи гол с черно-белия екип.

В добавеното време Алфа Конте бе изведен от Димитър Илиев по десния фланг. Напредна и с мощен диагонален шут простреля вратаря Янко Георгиев за крайното 4:0.