Отборът на Ботев Враца постигна победа с 2:0 в първото си домакинство за сезона в българското първенство. Футболистите на Даниел Моралес надделяха над Славия, след като Момчил Цветанов и Жан-Пиер Да Силва се разписаха през второто полувреме на срещата.

В мачът от втория кръг, българският футболист се разписа веднага след подновяването на играта след почивката, а френският полузащитник удвои преднината на домакините около 10 минути след появата си в игра.

За Момчил Цветанов това беше първи гол с екипа на Ботев Враца, въпреки че бившият играч на Славия се присъедини към тима в началото на календарната година.

Домакините успяхда да спечелят първите си точки, след като в откриващия кръг загубиха от Локомотив София, а Славия не успя да надгради, след като спечели в първия кръг срещу Етър.