Левски отново разочарова феновете си, след като загуби в гостуването си на ЦСКА 1948 с 0:1 в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Педриньо (59'), който получи топката на около 30 метра от голлинията на вратата на "сините". Бразилецът се завъртя и премина през Асен Митков, след което отправи мощен изстрел към горния ляв ъгъл на вратата на Левски, не оставяйки никакви шансове на Пламен Андреев да отрази в 60-ата минута.

Антонио Вутов получи директен червен картон в 80-ата минута, като остави бистричани с човек по-малко на терена до края на двубоя. Това обаче също не помогна за 26-кратните шампиони да разпечатат вратата на Даниел Наумов и да стигнат поне до равенство в мача, въпреки че на два пъти нацелиха и гредата.

Така Левски записа трета поредна среща, в която няма победа. "Сините" са на петото място с актив от 27 точки. ЦСКА 1948 е шеста позиция с 26 и два мача по-малко.