България заема третата позиция в общото класиране по спечелени медали на Европейското първенство по кикбокс за кадети до 19 години в Истанбул, Турция, съобщиха от БФ Кикбокс.

Преди последния ден на шампионата бойците ни спечелиха 60 отличия от които 21 златни, 11 сребърни и 28 бронза.

Страната ни е на временното трето място след лидера Великобритания (35 златни, 22 сребърни и 15 бронза) и представителите на Унгария с ( 28 златни, 32 сребърни и 38 бронза).

Днес българските кикбоксьори ще излязат в още 20 финала в отделните стилове и категории, както и в 6 отборни надпревари.

Успешна защита на своите Европейски титли от 2021 г.  до момента направиха Христина Андонова, Виктор Грозданов и Анелия Тодорова.

Финални битки днес предстоят още на европейските ни шампиони Ивана Иванова, Алисия Сусанина, Мариян Петков, Златислав Иванов и Божидар Йорданов.

На шампионата в Истанбул участват 1 640 състезатели от 38 държави.

България е с отбор от 97 кикбоксьори, 15 треньори и 7 съдии от най-високия международен клас. Ръководител на делегацията е председателят на родната федерация по кикбокс и муай тай Галин Димов.