Промоутърът Еди Хърн е уверен, че мач между бившите световни шампиони в тежка категория Тайсън Фюри и Антъни Джошуа все още може да бъде организиран, като единственото нужно е директно съобщение или разговор между двамата боксьори.

Фюри се оттегли от бокса няколко седмици след втората поредна загуба от Олександър Усик. Джошуа пък бе нокаутиран от Даниел Дюбоа в последния си мач.

"Това е мач, който може да бъде направен с лично съобщение между двамата или с един разговор. Общо взето единият трябва да каже: "Виж, представяш ли си го?“ Това е. И после, бум, готово", каза пред "Би Би Си" Хърн, който представлява Джошуа.

Според промоутъра двубоят все още може да привлече огромен интерес въпреки загубите на двамата.

"Никой от тях не е шампион. И двамата са огромни имена, и двамата са към края на кариерите си, но все още са в силни години. Преди загубата от Дюбоа, всички говореха как това е най-добрият Джошуа, когото са виждали. А Фюри не показа никакви сигнали на забавяне срещу Усик. Просто беше победен от най-добрия боксьор в момента."

Хърн е сигурен, че Джошуа ще се боксира още веднъж до края на 2025 г. Според него британецът има "между един и три мача" преди да се оттегли.

"Ако Ей Джей загуби отново, тогава мачът с Фюри вече го няма. Може би и кариерата му ще завърши", добави Хърн.

Във вторник един от промоутърите на Фюри – Боб Аръм, заяви, че британецът вероятно няма да се боксира повече. Според Хърн обаче това може да се промени.

"Тайсън изглежда в страхотна форма. Мисля, че каза, че тренира по два пъти на ден, така че за него ще е лесно да влезе в 10-седмичен лагер. Следващото решение за Джошуа ще е много важно. Надявам се да е Тайсън Фюри – ще видим дали боксовите богове ще го позволят."