Роберта Хаджийска (46 кг) си осигури минимум бронзов медал на Европейското първенство за ученици в Марибор, Словения. Талантливата ни боксьорка се класира за полуфиналите на шампионата, след като не остави шанс на представителката на Азербайджан Айлин Назарова.

Нашето момиче се поздрави с убедителна победа с 5:0 гласа. На полуфиналите Хаджийска ще боксира с Хамест Африкян (Армения). Битката за място на финал ще се проведе на 23 август.

Валя Николаева (44) отпадна на четвъртфиналите. Родната надежда започна силно срещу Ема Зая от Хърватска, но след като спечели първия рунд допусна обрат и отстъпи с 0:5 гласа.

В понеделник на ринга ще видим още четирима наши таланти на четвъртфинал. При момичетата Камелия Желязкова (51 кг) ще се изправи срещу унгарката Лаура Дорко. При момчетата Георги Гълъбов (44) ще боксира с Тадия Еремич (Сърбия), Георги Станков (48) ще срещне Кирило Хорбунов (Украйна), а Ивайло Колев (50) ще играе с Иван Шула (Украйна).

Отборът ни в Марибор е воден от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, както и от Пейчо Багдатов.