Шампионът на UFC в средна категория - Хамзат Чимаев, не смята да се задържа дълго време в сегашното си царство. 31-годишният руснак, който има и гражданство от Обединените арабски емирства, възнамерява да направи само една защита на титлата си при 83.9-килограмовите и след това да се качи в горната дивизия.
Чимаев, който е черен колан в бразилско джу джицу, дебютира в UFC през 2020 г., а през август миналата година спечели титлата в средна категория, след като доминира над Дрикус Дю Плеси.
Самият Чимаев призна, че иска да защити пояса си само веднъж и след това да се качи в 93-килограмовата лека тежка категория, където шампион е едно от другите лица на компанията - Алекс Перейра.
Именно мач между "Борц" и "Поатан" е най-интересната и важна битка, която UFC може да организира, но това ще може да се случи най-рано в края на тази година.
В момента Чимаев се възстановява от контузия, като очакванията са той да се завърне в клетката през лятото, когато най-вероятен негов опонент за титлата му ще бъде дагестанецът с френско гражданство Насурдин Имавов.



13:42 / 03.02.2026
1971










