България спечели още три световни титли и едно сребро в днешния последен финален ден на шампионата на планетата по кикбокс в Албуфейра.

Калина Баяджиева, Кристина Николова и Иван Кръстанов са Световни шампиони в своите категории.

"Детето чудо“ Калина Бояджиева изкова името си със златни букви в историята на родния кикбокс ставайки първата Българка с три световни титли от едно състезание в дебютът си при жените.

17 годишната възпитаничка на СК "Масару“ буквално отнесе съперничката си от Словения Стаса Липник на финала.

Първият рунд приключи с точка за Калина, но във втория и третия представителката ни доминира тотално над словенката и спечели Световната титла с 3:0 съдийски гласа.

Капитанът на националния отбор на България на татами Кристина Николова доказа, че е боец от класа, след като спечели титлата в кат. до 50 кг., киклайт контакт постигайки категорична победа с 3:0 над туркинята Дуйгу Туран, която е трикратна световна и четирикратна европейска шампионка.

Иван Кръстанов е Световен шампион в кат. до 79 кг. стил "киклайт контакт" след успех над Армин Вилчевски (Полша). Кикбоксьорът ни стигна до титлата след като във втория рунд рефера спря финалната среща, заради счупен нос на поляка.

Анелия Тодорова остана със сребърния медал в кат. до 55 кг. стил "киклайт контакт", след като загуби финала от Луция Регват (Хърватия).

Това е най-успешното Световно първенство за мъже и жени за Българския кикбокс до момента. Равносметката е шест световни титли, три сребърни отличия и 10 бронзови медала.

Днес предстоят и отборните надпревари при мъжете и жените.