Стоян Кубатов постигна две победи на Европейското в Букурещ, в дебюта в новата за него категория до 77 кг.

Първо се наложи над чеха Олдрич Варга с 3:1, а след това и над Паулиус Галкинас (Литва) с 9:0 за 2,27 мин.

На четвъртфиналите обаче българинът не успя срещу Янус Башар (Турция), трети на световно и европейско първенство от 2023-а, като отстъпи с 0:4.

През миналата година Кубатов стана пети на световното първенство в по-долната категория до 72 кг, която е и неолимпийска.

При 87-килограмовите Йоан Димитров направи достойна борба със настоящия световен шампион Али Ченгиз (Турция). Дори поведе с 3:0, но опитният му съперник успя да обърне резултата и да спечели с 6:3.

При най-леките до 55 кг Стефан Георгиев загуби с туш от молдовеца Артьом Делеану в четвъртфиналите.