Българските боксьори отново показаха класата си на международната сцена, съобщиха за "Фокус“ от БФ Бокс.

Родните таланти спечелиха три златни медала от осмото издание на Купата на Нациите, която се проведе във Върбас, Сърбия.

В категория до 48 килограма Роберта Хаджийска взе категоричен успех с 3:0 гласа над представителката на домакините Мелинда Уташи.

При 50-килограмовите със злато се поздрави Камелия Желязкова, която се справи в тежка битка с босненката Сейла Биберович.

Шампион при юношите стана Янко Илиев. В категория до 54 килограма той срази с 3:0 сърбина Лука Катич.

Талантите ни спечелиха още две отличия в рамките на турнира. Никол Първанова взе сребро, след като отстъпи при 70-килограмовите на финала на Лорена Хорват (Хърватия), а Явор Вълчев (75 кг) загуби от италианеца Лука Казарса на полуфинал и грабна бронз.

Националите ни бяха водени от олимпийската шампионка Стойка Кръстева, световния златен медалист Детелин Далаклиев и Пейчо Багдатов.