Спартак (Варна) победи като домакин Хебър с 2:1 в мач от 32-ия кръг в efbet Лига, плейофи за оставане в елитната дивизия.

За "соколите“ това е четвърта победа за сезона.

След нулево първо полувреме гостите от Пазарджик първи стигнаха до гол, като точен бе демонстриращият добра форма в последните седмици Георги Тартов в 47-ата минута.

Лирой-Жак Микелс в 63-ата минута и Евандро в 71-ата вкараха головете за Спартак.

Важна роля за обрата за Спартак имаше появилият се като резерва Даниел Начев, който сериозно раздвижи играта на отбора.

Със спечелените три точки Спартак остава на последното място, като се приближи на две точки зад предпоследния Хебър и на четири зад 14-ия Септември (София) и плейофен мач за оставане в efbet Лига при оставащи три кръга до края на сезона.