Отборът на Арда (Кръджали) победи като домакин Спартак (Варна) с 2:0 в последния мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Головете паднаха след почивката, като Станислав Иванов откри резултата в 53-ата минута след асистенция на Иван Коконов.

В 86-ата минута Иван Тилев вкара втори гол за домакините след асистенция на Светослав Ковачев.

От 45-ата минута тимът на Спартак игра с десет души, след като Александър Цветков получи директен червен картон.

С десетия си успех за сезона Арда потвърди амбициите си за място в "Топ 6“ на първентството, като отборът е на 8-ото място с равен актив с шестия и седмия – Славия и Левски.

Спартак регистрира 14-а загуба, като остава на последното място в класирането, на четири точки от предпоследния Хебър.