Отборът на Левски е последният представител на България в евротурнирите през следващия сезон.

"Сините“ си осигуриха право на участие в третия по сила турнир – Лига на конференциите, след като на стадион "Виваком Арена – Георги Аспарухов“ победиха Арда (Кърджали) с 2:0.

Бразилецът Уелтон вкара двата гола за Левски.

Избраниците на треньора Елин Топузаков имаха сериозно превъзходство и напълно заслужено стигнаха до победата. Левски можеше да се поздрави и с по-изразителен успех, но отлични намеси на вратата на Арда имаше Анатоли Господинов.

Елин Топузаков включи в стартовия си състав Асен Митков и Джауад Ел Джемили, а на пейката остана Ивелин Попов.

Левски започна активно мача, като логичното се случи в 36-ата минута, когато Уелтон откри резултата след асистенция на Адриан Краев.

През втората част домакините продължиха да са по-активния тим, като в 58-ата минута Уелтон вкара втори гол, завършвайки бърза контраатака и възползвайки се от подаване на Асен Митков.

До края на двубоя Уелтон пропусна да стигне и до хеттрик.

Левски започва участието си в турнира Лига на конференциите от втория предварителен кръг.