Лудогорец спечели Суперкупата на България, след като победи Левски след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 2:2 пред 20 000 зрители на националния стадион "Васил Левски". При равенство в редовното време по регламент няма продължения, а направо изпълнение на дузпи.

В 14-ата минута Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, а той прати топката в мрежата. Голмайсторът обаче беше в положение на засада и попадението беше отменено.

В 42-ата минута Левски откри резултата, след като Георги Миланов шутира с левия крак, а топката се оплете в мрежата.

Десподов изравни в 69-ата минута, а три минути по-късно "орлите" получиха правото да изпълнят дузпа. Отново Кирил Десподов бе точен от бялата точка за 2:1. Килиен ван дер Каап изравни в добавеното време на мача, след което трофеят се реши с дузпи.