Черно море взе точка при гостуването си на Септември в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, завършил 0:0. Двубоят се игра на националния стадион “Васил Левски". “Моряците" на Илиан Илиев могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки в тази среща, въпреки, че играха с човек по-малко от 50-ата минута.

Големият длъжник за варненци в този двубой бе Мади Кета, който направи няколко фрапантни пропуска през целия мач, като в 57-ата минута пропусна дузпа.

Исмаил Иса направи повторен дебют за Черно море, след като подписа договор с “моряците" в края на миналата седмица.

Равенството изпрати варненсския отбор на четвърто място във временното класиране с актив от 16 точки, а Септември заема десетата позиция с 8 пункта.