Септември (София) победи Берое в Стара Загора с 2:1 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Столичният тим стигна до успеха след обрат, като на почивката изоставаше с 0:1. Гол за Берое на Калоян Кръстев в самия край на мача бе отменен след намеса на системата ВАР.

Берое започна по-активно мача, като играчите на Николай Киров логично стигнаха до гол в 41-ата минута чрев Вини Трибуле.

След почивката гостите се разиграха, като в 54-ата минута Димитър Костадинов възстанови равенството. В 85-ата минута юношата на Левски Мартин Петков, който влезе като реазерва, вкара за крайното 2:1 за Септември.

След четвъртата си победа за сезона, и преди останалите мачове от кръга, Септември е на 12-о място в класирането.

Берое регистрира 12-а загуба, като еу на 11-о място, само с точка аванс пред Септември.