Ботев (Пд) си гарантира поне 10-о място в Първа лига през настоящия сезон. Това стана факт, след като "канарите" победиха Пирин с 4:2 като гости в двубой от 29-ия кръг, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Антоан Бароан (27, 33-дузпа, 75) се разписа за гостите, а Александър Дюлгеров (68) си отбеляза автогол. Виктор Генев (44) също си отбеляза автогол, а другото попадение за Пирин бе дело на Чебраилс Макрецкис (45+1).

Така възпитаниците на треньора Бруно Балтазар прекъснаха негативната си серия от 6 поредни срещи без успех. Жълто-черните имат вече актив от 32 точки и в последния кръг от редовния сезон няма как да бъдат изпреварени от отборите на Берое и Ботев (Враца). Пирин остана с 21 точки и продължава борбата си за оцеляване.

Ботевистите започнаха по-агресивно двубоя и през първите 20-ина минути създадоха няколко положения. Два опасни изстрела на Бароан минаха опасно близо покрай вратата, а в 12-ата минута след негов шут с левия крак топката срещна гредата.

В 27-ата минута жълто-черните откриха резултата. Дилан Мертенс проби отдясно и центрира към малкия пеналт. Там вратарят Янко Георгиев направи груба грешка и не успя да избие добре топката. Тя попадна в Бароан, който с лекота я прати в мрежата за 0:1.

Шест минути по-късно французинът отбеляза втория си гол в мача. Това стана от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Макрецкис срещу Самуел Акере. Това бе 12-и гол за Антоан Бароан от началото на сезона.

В края на първата част обаче "орлетата" шокираха своя съперник с два бързи гола. В 44-ата минута Вячеслав Велев напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле. Там капитанът Виктор Генев протегна крак и игра с топката, но я отклони в собствената си мрежа за 1:2.

В добавеното време Макрецкис се реваншира за извършената дузпата с красив гол. Той получи топката близо до границата на наказателното поле, финтира Роберто Пунчец и с премерен удар с левия крак изненада вратаря Ханкич за 2:2.

Веднага след началото на второто полувреме Минков проби отдясно и след подаване към Бароан французинът вкара. Голът обаче бе отменен заради засада.

В 62-ата минута Венци Бенгюзов изведе Макрецкис сам срещу вратаря. Халфът опита удар, но Ханкич спаси.

При ответната атака Ботев отново поведе в резултата. След центриране от корнер испанецът Перера опита да спре с крак топката, но се получи къс пас към Мертенс. Той отправи бомбен шут, при който топката се отклони от капитана на Пирин Александър Дюлгеров и влезе в мрежата за 2:3.

Малко след това "орлетата" имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле, но те не бяха уважени от съдията Драгомир Драганов.

Четвърт час преди края Антоан Бароан оформи своя хеттрик и реши мача в полза на гостите. Красиан Колев центрира от корнер, а французинът бе оставен свободен в наказателното поле. Той си спря топката и с отличен шут я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 2:4.

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Борис Тютюков, Венцислав Бенгюзов, Даниил Кондраков, Иван Тасев, Мартин Смоленски, Раян Сенхаджи, Чебраилс Макрецкис, Вячеслав Велев.

Ботев (Пд): Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Самюел Супрайен, Дилан Мартенс, Самюел Акере, Красиан Колев, Антонио Перера (72- Джеймс Етоо), Антоан Бароан,  Николай Минков, Абдулайе Траоре (46- Амаду Думбуя).