С гол на национала Спас Делев в 73-ата минута Лудогорец победи като домакин Берое с 2:1 в мач от междинния 29-и кръг в efbet Лига.

Делев бе резерва за тима от Разград, като се появи на терена в 58-ата минута на мястото на Нонато.

След равностойно начало Берое поведе чрез румънеца Ромарио Флорин Мойсе в 41-ата минута, след като той се разходи между бранителите на домакините и вкара за 0:1.

Тимът на Лудогорец реагира веднага, като Десподов опита да си изпроси дузпа, но до наказателен удар не се стигна, след като бе отсъдено, че футболист №1 на България за 2022 година е бил в засада преди нарушението.

Шампионите изравниха във втората минута на добавеното време, когато от пряк свободен удар Десподов намери по конец Франко Русо, който бе точен за 1:1.

В края на мача играчите на Берое пропуснаха две отлични възможности да измъкнат точка.

За Лудогорец това е седма поредна шампионатна победа и общо девета.

Тимът от Разград има аванс на върха пред ЦСКА-София от 4 точки, но "червените“ са с мач по-малко.

Берое регистрира 16-а загуба за сезона, като тимът е на 12-о място в подреждането, на две точки от десетия – Ботев (Пловдив), който е с мач по-малко.