Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от представителния отбор на Берое (Стара Загора) в контролна среща. Спарингът се игра на базата в "Коматево".

Съставът на "канарчетата" бе изграден изцяло от юноши, продукт на "жълто-черната" школа. Участие в мача взеха футболисти от набор 2001 до набор 2007. Тимът на гостите бе воден от бившия наставник на Ботев (Пд) Николай Киров - Белия.

Младите ботевисти дадоха всичко от себе си, за да се противопоставят на опитния си съперник. Класата на "заралии" даде своя ефект и гостите вкараха два гола след почивката.

През първата част попадения не паднаха, а в 8-ата минута "заралии" нацелиха напречната греда. Най-опасната ситуация за ботевистите се откри пред Юсеин Касов, чиито удар бе спасен от Иван Караджов

В 62-ата минута Тунгара откри резултата след точно изпълнена дузпа, а в 75-ата минута, след центриране отляво, Лукас Уилям изпревари родения през 2007 година вратар Стефан Смъркалев и отбраната пред него, пращайки топката в мрежата за крайното 0:2.

Ботев II: Мартин Панев, Мирослав Георгиев, Костадин Татаров, Никола Нейчев, Пламен Цончев, Мартин Ситев, Димитър Балинов, Атанас Йорданов, Никола Гелин, Юсеин Касов, Константин Павлов.

Берое (първо полувреме): Иван Караджов, Рука, Димитър Пиргов, Томас Фонтен, Георги Динков, Абел Анисе, Симеон Мечев, Спас Георгиев, Абубакар Тунгара, Калоян Кръстев, Божидар Пенчев

Берое (второ полувреме): Иван Гошев, Николай Николаев, Георги Динков, Томас Фонтен, Стелиян Николов, Валентино Пулиезе, Абел Анисе, Симеон Мечев (61′- Лукас Мартинс), Абубакар Тунгара (61′- Божидар Пенчев), Луизиньо, Рука; (61′- Спас Георгиев)