ЦСКА 1948 победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в среща от 17-я кръг на Ефбет лига. Гостите поведоха чрез Венцислав Бенгюзов в 28-ата минута, но "червените“ обърнаха чрез попадения на Ивайло Чочев в 55-ата и Енрике в 82-ата минути. ЦСКА 1948 игра над 70 минути с човек по-малко след като още в 20-ата Ангел Лясков беше изгонен заради настъпване на глезена на Иван Тасев. В 43-ата попадение на Станислав Костов от Пирин беше отменено заради засада.

С успеха тимът на Любослав Пенев временно се изравни с шампиона Лудогорец на второто място в класирането на Ефбет лига, преди срещата между двата състава в следващия кръг. И двата отбора имат по 35 точки, но разградчани са с 3 срещи по-малко от столичани.

Загубата остави Пирин на предпоследното място в класирането. Благоевградчани имат 9 точки от 17 срещи и при успех на последния Спартак (Варна) при домакинството си на Левски в неделя, то варненци ще изместят Пирин от 15-а позиция в подреждането.