Отборът на Славия завърши шампионата с домакинска победа над Локомотив (София).

В двубой от последния 36-и кръг в efbet Лига, плейофи за участие в бараж за Лигата на конференциите, "белите“ победиха на стадион "Александър Шаламанов“ в столицата Локомотив (София) с 2:0.

Головете в мача паднаха в самия край на двубоя, като Владимир Николов откри резултат в 88-ата минута, след като се появи на терена само две минути по-рано на мястото на Емил Стоев. В първата минута да добавеното време друга резерва Роберто Илиев Райчев оформи крайното 2:0 за Славия.

За Славия това бе 17-а победа за сезона, като отборът приключва шампионата на осмото място. За тима това бе първа победа в последните пет мача.

Локомотив регистрира 16-ата си загуба за сезона и трета поредна, като приклюва първенството на 9-ата позиция.

Тимът на Славия постигна първи успех над Локомотив този сезон. В първенството двата отбора се срещнаха за трети път, като Локомотив спечели един мач, а един двубой не излъчи победител. Двата тима се срещнаха и в турнира за Купата на България, като Локомотив победи.