Локомотив Пловдив стартира несигурно участието си в плейофите от първата шестица в родния шампионат. Черно-белите загубиха от Лудогорец с 0:1 в мач, който се игра на “Хювефарма Арена" в Разград.

Тодор Неделев (42) бе точен за домакините.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш останаха на 6-о място с актив от 50 точки. Те увеличиха негативната си серия от 7 поредни гостувания без успех. Лудогорец пък отново се върна на върха със 77 точки, една повече от ЦСКА-София.

Локомотивци започнаха срещата доста стресирано и още до 10-ата минута топката на два пъти влезе в мрежата зад Илко Пиргов след удари на Кайо Видал. Попаденията бяха отменени заради засади след преразглеждане от VAR.

Гостите трудно минаваха центъра, а в слеващите минути пропуски направиха Гоставо Нонато и Игор Тиаго, които от изгодни позиции не успяха да уцелят вратата.

Три минути преди почивката логичното се случи и Лудогорец откри резултата. Игор Тиаго получи в наказателното поле, но с гръб към вратата пусна хитър пас към Тодор Неделев. Халфът изскочи сам срещу Илко Пирков, финтира го и с десния крак вкара за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме Бърнард Текпетей надбяга цялата защита на пловдивчани и подаде към Игор Тиаго, който шокиращо не успя да вкара на празна врата.

В 77-ата минута Волен Чинков отсъди дузпа за Лудогорец заради спорно нарушение на Кристиан Мендоса срещу Кайо Видал. Реферът бе уведомен от колегите си от VAR, че трябва сам да види ситуацията на монитора, след което отмени решението си и вдигна жълт картон за симулация на Видал.

Четири минути преди края Локомотив осъществи първата си опасност в мача. Джовани Трупе получи по левия фланг и почти от аутлинията върна назад към Бабакар Дион. Той отправи силен шут, но над напречната греда.