Капитанът на ЦСКА-София Юрген Матей не беше щастлив след равенството 1:1 с тима на ЦСКА 1948 в среща от 34-ия кръг на efbet Лига.

Възпитаниците на Саша Илич заемат първо място във временното класиране с 82 точки и вече на 2 пред втория Лудогорец, който в момента играе с Левски.

Играчите на Атанас Рибарски се намират на трета позиция с 63 точки, с две повече от четвъртия Левски.

заяви след равенството срещу ЦСКА 1948, че Иван Турицов заслужава уважение, тъй като пое отговорност при изпълнението на дузпата в 102-рата минута на срещата.

"Няма как да съм щастлив. Направихме нещата по-трудни за нас. През първото полувреме бяхме доста нервни. Нещата вече не зависят от нас.

Ще видим в понеделник какво е състоянието ми. В момента ме боли коляното. Ще изчакаме понеделник, за да мина по-обстойни медицински прегледи. Надявам се утре сутрин да не ме боли“, заяви той.

Юрген Матей коментира и дузпата, която Иван Турицов пропусна:

"Аз бях в същата позиция в мача срещу Локомотив Пловдив. Това е футболът. Турицов заслужава респект, че пое отговорност и изпълни дузпата. Той вкара много дузпи през сезона. Неприятно е, но гледаме напред.“