Отборът на Септември (София) постигна важна домакинска победа в битката за оцеляване в efbet Лига.

В мач от 33-ия кръг на шампионата, плейофи за оставане в елитната дивизия, Септември победи като домакин Пирин (Благоевград) с 2:0.

Головете в мача паднаха след почивката.

Валентин Йосков в 60-ата минута откри резултата в мача. В третата минута на добавеното време Атанас Кабов с топовен изстрел удвои аванса на Септември. И двата гола бяха изработени от Марин Петков.

С успеха Септември прекъсна серията си от седем поредни шампионатни мача без спечелена точка.

За отбора от Благоевград това е първа загуба в последните три мача, като отборът бе спечелил предишните си два двубоя в първенството.

Това бе трети мач между двата отбора в първенството този сезон, като Септември постигна втория си успех.

В класирането, след шестата си победа за сезона Септември е на 14-о място, като изостава с две точки от 13-ия – Пирин. Тимът от Благоевград регистрира 17-а загуба в шампионата.

Септември има две точки аванс пред предпоследния, 15-и – Хебър, като отборът от Пазарджик е с мач по-малко.