Отборът на Берое постигна първата си победа като гост в шампионата и втора поредна под ръководството на Николай Киров.

В мач от 18-ия кръг на efbet Лига тимът от Стара Загора победи като гост Локомотив (София) с 2:1. Мачът се изигра на стадион "Локомотив“ в столичния квартал "Надежда“.

Локомотив започна по-активно мача, като в 12-ата минута Симеон Славчев удари греда.

След почивката Берое взе инициативата, като Вини Трибуле в 60-ата минута откри резултата, възползвайки се от груба грешка на вратаря на Локомотив Александър Любенов. В 67-ата минута Абубакар Тунгара вкара вторият гол за гостите от Стара Загора.

Резервата Димо Бакалов в 80-ата минута върна един гол за крайното 1:2.

След петия си успех за сезона Берое е на 11-о място в класирането. Локомотив регистрира шеста загуба, като е на осмото място.