Хебър (Пазарджик) победи като гост Ботев (Враца) с 3:2 в мач от 34-ия кръг в efbet Лига, плейофи в групата на изпадащите.

С осмия си успех за сезона и втори пореден тимът от Пазарджик направи важна крачка към възможност за оцеляване в елита.

Хебър е на 14-о място в класирането, като има четири точки аванс пред последните два отбора – Спартак (Варна) и Септември (София). Отборът от Пазарджик изостава с две точки от намиращия се на спасителното 13-о място Пирин (Благоевград).

Ботев (Враца) регистрира 18-ата си загуба за сезона, като отборът е на 11-о място с равен брой точки с 12-ия Берое.

След нулево първо полувреме, отборът наХебър поведе още в 48-ата минута чрез Венсан Марсел. В 56-ата минута домакините възстановиха равенството с гол на Клери Сербер.

В 67-ата минута Георги Вълчев от дузпа отново даде аванс в резултата за Хебър. В 79-ата минута Стоян Стоичков вкара трети гол за Хебър.

Крайното 2:3 оформи в добавеното време Марко Мажуга.

В следващия кръг, на 5 юти Хебър приема Берое, а Ботев гостува на Септември (София).