Отборът на Септември (София) победи като гост Пирин (Благоевград) с 4:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

За първия успех начело на Септември на Светослав Петров точни бяха на два пъти юношата на Левски Мартин Петков, друг възпитаник на "сините“ Атанас Кабов и преминалият през "Герена“ Димитър Костадинов. Голът за Пирин в края на мача вкара Иван Тасев.

Домакините, в чиято защита се завърнаха ветераните Николай Бодуров и Петър Занев, започнаха по-активно мача. Първото по-добро положение за гол обаче бе за Септември, като в 10-ата минута бранителят на домакините Христофор Хубчев блокира опасен удар на Атанас Кабов.

В 20-ата минута Септември поведе, след като удар от дистанция на Мартин Петков изненада вратаря Янко Георгиев.

Септември започна ударно втората част, като Мартин Петков вкара втория си гол в мача, завършвайки бърза контраатака на Септември.

В 69-ата минута Атанас Кабов направи резултата 3:0 за гостите от столицата. Той засече с глава центриране от пряк свободен удар на Красиан Колев.

В 74-ата минута сред голмайсторите за Септември се записа и резервата Димитър Костадинов.

В края на мача Иван Тасев вкара гола за Пирин, за крайното 4:1 за Септември.

След третата си победа за сезона Септември е на 11-ото място в класирането, като е с равен актив – по 13 точки, с 10-ия Ботев (Пловдив).

Пирин регистрира девета загуба за сезона, като е на предпоследнтото 15-о място.

След двубоя спортният директор на Пирин Светослав Дяков обяви, че напуска клуба.