Треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев не скри задоволството си след победата на отбора му над Спартак (Варна).

В последния мач от 22-ия кръг на efbet Лига Арда победи в Кърджали Спартак с 2:0.

След двубоя треньорът на Арда Александър Тунчев коментира, че ключов за развоя на мача е бил червеният картон на Александър Цветков от Спартак в края на първото полувреме.

Специалистът анализира, че през първата част на мача играчите му са прибързвали, правили са грешки и са изпитвали доста затруднения. След почивката, с направените корекции, ситуацията се е променила.

Тунчев похвали включването на резервите си, които са помогнали за раздвижването на играта.

Треньорът на Арда заяви, че в клуба не си правят сметки за класиране в Европа. Отборът дава заявка, че във всеки мач може да играе добър футбол, независимо от съперника.

Александър Тунчев коментира, че очаква тежък мач в следващия кръг срещу Славия в София, като "белите“ ще излязат амбицирани да се реабилитират пред феновете си след двете поредни загуби, които регистрира тима.