Локомотив (Пловдив) победи новака Септември с 1:0 в среща от 10-ия кръг на Първа лига, която се игра на националния стадион “Васил Левски". Мартин Паскалев (66) бе точен за пловдивчани, реализирайки единственото попадение в мача.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш имат вече актив от 19 точки и запазиха 5-ото място във временното класиране. Септември пък остана с 8 точки.

Черно-белите бяха доста по-активният отбор през първото полувреме, но въпреки това чистите голови ситуации липсваха. Все пак още в 3-ата минута Георги Каракашев бе изведен зад защитата на домакините, но Димитър Шейтанов излезе предвидливо и успя да отрази изстрела към своята врата.

Малко след това при едно разбъркване в наказателното поле на Септември Мартин Паскалев отправи удар от 8-9 метра, но топката срещна главата на футболист на домакините.

Локомотив откри резултата в 66-ата минута след стандартна ситуация. Евандро центрира от корнер в наказателното поле, където Мартин Паскалев засече с глава за 0:1. Това бе първо попадение в елита за 20-годишния централен защитник от 24 мача за родния му клуб.

Малко след гола черно-белите пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. Преслав Боруков изведе с пета Евандро, но бразилецът си поведе лошо топката и вратарят на Септември изби. Тя обаче попадна право в Бабакар Дион, който шутира, но Мартин Николов изчисти пред голлинията.